Zasady korzystania z rękawiczek jednorazowych

Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, dlatego używanie rękawiczek jednorazowych może zmniejszyć ryzyko zakażenia. Trzeba jednak robić to w sposób prawidłowy – inaczej rękawiczki nie zapewnią nam żadnej ochrony. Jak je zdejmować, by zarazki nie pozostały na rękach? 

Instrukcja

 1.    Zdejmowanie rękawiczek ochronnych zaczynamy od chwycenia palcami za brzeg pierwszej rękawiczki przy nadgarstku (od zewnętrznej strony, bez dotykania skóry).

2.    Następnie wywracamy rękawiczkę wewnętrzną stroną na wierzch i ściągamy ją do połowy palców. W taki sam sposób zdejmujemy drugą rękawiczkę. Pierwsza rękawiczka powinna znaleźć się wewnątrz drugiej.

3.    Zdjęte rękawiczki natychmiast wyrzucamy do zamkniętego kosza na śmieci, a następnie dokładnie myjemy ręce wodą i mydłem lub detergentem, który zawiera minimum 60-procentowy alkohol.

 Niezwykle istotne jest to, by powstrzymywać się od dotykania twarzy – również podczas noszenia jednorazowych rękawiczek, na których gromadzą się zanieczyszczenia. Przez ten szkodliwy nawyk śluzówka nosa, jamy ustnej i warg jest narażona na kontakt z niebezpiecznymi drobnoustrojami. Błony śluzowe to dla wirusów i bakterii otwarta furtka do naszego organizmu, dlatego bardzo ryzykowne jest też pocieranie oczu.

 

Adres
ul. Lubartowska 64
Lublin,  20-094

Telefon
81 442 92 22
81 442 92 20

E-mail
zycieplr@gmail.com

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 8:00-18:00
Sobota – Niedziela: nieczynne